Array ( [0] => Array ( [_id] => Array ( [$oid] => 6649bd6746c53709d4bec20a ) [baslik] => Çörek Otu Hapı [metin] => Çörek Otu Hapı, çörek otu bitkisinden üretilmektedir. Çörek otu hapları yağından ve öğütülmüş tohumundan olmak üzere iki gruba ayrılırlar. Yağından jel haplar, kurusundan da öğütülerek katı haplar üretilmektedir. İnsanların çoğu, çörek otunun tadını sevmediği ve faydalarından yararlanmak istedikleri için böyle kolay tüketim şekli ortaya çıkmıştır. Bu hapların içeriğinde çörek otunun etken maddeleri bulunduğu için çörek otunun faydalarını göstermektedir.

İçeriğindeki Maddeler: Çörek otu yağ asitleri bakımından oldukça zengindir. Provitamin A, biotin, fol asidi, B1, B2, B6, C ve E vitaminlerini içerisinde bulundurur. Magnezyum, selen, çinko gibi mineraller içermektedir.

Çörek Otu Hapı Faydaları Nelerdir?
[hit] => 0 [tarih] => 2024-05-15 18:30:40 [seo] => corek-otu-hapi.html [sira] => 112 [aktif] => 1 [anasayfa] => [site] => corek.gen.tr [title] => Çörek Otu Hapı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir? [incli] => 1 [includem] => [desp] => [dem] => [google] => 320 [ozgun] => 1 [ozguntarih] => Array ( [$date] => Array ( [$numberLong] => 1482754561000 ) ) [bugun] => 9 [dun] => 50 [reskont] => 1 [res] => 1 [resim] => images/Corek-Otu-Hapi-66.jpg [ozgunyazan] => Melike SÜMER [midiresim] => images/midi/Corek-Otu-Hapi-66.jpg [goo] => 2730 [yan] => 184 [kisametin] => Çörek Otu Hapı, çörek otu bitkisinden üretilmektedir. Çörek otu hapları yağından ve öğütülmüş tohumundan olmak üzere iki gruba ayrılırlar. Yağından jel haplar, kurusundan da öğütülerek katı haplar üretilmektedir. İnsanların çoğu, [miniresim] => images/midi/Corek-Otu-Hapi-66.jpg [kategori] => [s] => 1 [m] => 1 [a] => 1 [sahip] => 1 [random] => 2421335 [baslamatarih] => [hata] => [pin] => 0 [hemencikma] => [sure] => [gplus] => 0 [consol] => 0 [siralama] => [siralama20] => 100 [consol120] => 0 [consolhit] => 0 [consol12020] => [ssl] => 1 [htmlhata] => 0 [resimhata] => [yorumsay] => 1 [kelimesay] => [yorumcevapsay] => [getir] => [wiki] => 0 [consoltopla] => 0 [dil] => tr [anakategori] => [anakategoribaslik] => [anakategoriseo] => [guncellemetarihi] => [siteadi] => [consolislem] => 1 [htmlislem] => 1 [dilbilgisi] => 0 [taghata] => 0 [oncelikhit] => 818019 [kelimeal] => 0 [html] => 0 [yorumaktarim] => 1 [yorumlar] => Array ( [0] => Array ( [_id] => Array ( [$oid] => 666a4d7aee4f29711609875d ) [isim] => Fevzi dönmez [yorum] => Çörek otu kapsülü ne kadar süre olarak kullanılmalıdır ve nasıl kullanılmalıdır teşekkürler [tarih] => 2018-01-17 00:00:00.000 [onay] => 1 [cevapsay] => 2 [ID] => 16516 [cevaplar] => Array ( [0] => Array ( [_id] => Array ( [$oid] => 666aa423da9efac177071502 ) [isim] => Medide [yorum] => İyi akşamlar , çörek otu için dinimizde ‘ ölümden başka herşeye dermanı vardır . ‘ diye buyrulmuştur . O yüzden çörek otu hapıda çöm faydalıdır . [tarih] => 2018-08-28 17:36:08.000 [onay] => 1 ) [1] => Array ( [_id] => Array ( [$oid] => 666aa433da9efac177071de4 ) [isim] => Yarkın [yorum] => çörek otu çok faydalı bir besindir. kapsül yerine direk çörek otunu yemenizi tavsiye ederim. yoğurt ya da başka bir yiyeceğe katarak kolaylıkla yiyebilirsiniz çörek otu kişiye enerji veren bir maddedir ve çok faydalıdır. [tarih] => 2018-09-04 14:48:08.000 [onay] => 1 ) ) ) ) ) ) Çörek Otu Hapı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
Çörek Otu Hapı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Çörek Otu Hapı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Çörek Otu Hapı, çörek otu bitkisinden üretilmektedir. Çörek otu hapları yağından ve öğütülmüş tohumundan olmak üzere iki gruba ayrılırlar. Yağından jel haplar, kurusundan da öğütülerek katı haplar üretilmektedir. İnsanların çoğu, çörek otunun tadını sevmediği ve faydalarından yararlanmak istedikleri için böyle kolay tüketim şekli ortaya çıkmıştır. Bu hapların içeriğinde çörek otunun etken maddeleri bulunduğu için çörek otunun faydalarını göstermektedir.

İçeriğindeki Maddeler: Çörek otu yağ asitleri bakımından oldukça zengindir. Provitamin A, biotin, fol asidi, B1, B2, B6, C ve E vitaminlerini içerisinde bulundurur. Magnezyum, selen, çinko gibi mineraller içermektedir.


Çörek Otu Hapı Faydaları Nelerdir?

 • Bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi vardır. Bağışıklık sistemi açısından önemli bir yere sahip olan T-hücrelerinin sayısında ve aktivitesinde artış sağlar.
 • Gebelik dönemindeki komplikasyonları yani gebeliğin neden olduğu yan etkileri azaltıcı etkisi mevcuttur.
 • Soluk borusunu genişletip kramp giderici olarak bilinir. Astıma iyi gelir ve öksürüğü hafifletir.
 • İltihap giderici, idrar söktürücü ve ağrı dindirici etkisi vardır.
 • Diyabet hastaları için de son derece faydalıdır. Düzenli kullanıldığında kan şekerini düşürür.
 • Kalp ve tansiyon hastalıkları riskini azaltır. Damarları güçlendirmede etkilidir.
 • Hücre yenilenmesinde önemli rol oynamaktadır. Bu etkisi sayesinde yaraların çabuk iyileşmesini sağlar.
 • İçeriğinde bulunan selen minerali sayesinde vücuttaki zehirli maddelerin vücuttan atılmasına katkı sağlar.
 • Mikrop, virüs ve mantarlara karşı yok edici etkiye sahiptir.
 • Hazım zorluğu ve mide şişkinliğine iyi gelir. Hazmı kolaylaştırma etkisi sayesinde sindirim sistemine de destek sağlar.
 • Hormonal sistemi sağlamlaştırır ve ruh hali üzerinde de sağlamlaştırıcı etkisi vardır.
 • Cinsel isteksizlik ve kısırlığa karşı da etkisi bulunmaktadır.
 • Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar.
 • Halk arasında basur olarak bilinen hemoroide iyi gelmektedir.
 • Alerjiye iyi gelir.
 • Çocuklarda sinir ve deri hastalıklarına iyi gelir.
 • Cildi parlaklaştırıcı etkisi vardır.

Çörek Otu Hapı Yorumları

soru

Fevzi dönmez

17 Ocak 2018 Çarşamba

Çörek otu kapsülü ne kadar süre olarak kullanılmalıdır ve nasıl kullanılmalıdır teşekkürler

Cevap yaz
cevap

Medide

28 Ağustos 2018 Salı

İyi akşamlar , çörek otu için dinimizde ‘ ölümden başka herşeye dermanı vardır . ‘ diye buyrulmuştur . O yüzden çörek otu hapıda çöm faydalıdır .

cevap

Yarkın

04 Eylül 2018 Salı

çörek otu çok faydalı bir besindir. kapsül yerine direk çörek otunu yemenizi tavsiye ederim. yoğurt ya da başka bir yiyeceğe katarak kolaylıkla yiyebilirsiniz çörek otu kişiye enerji veren bir maddedir ve çok faydalıdır.

Yorum Yap

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Çörek Otu Süt Yapar mı?

Çörek Otu Süt Yapar mı?

Çörek Otu Yağının Faydaları Nedir?

Çörek Otu Yağının Faydaları Nedir?

Çörek Otu Nasıl Kullanılır?

Çörek Otu Nasıl Kullanılır?

Çörek Otu Yağı Kilo Aldırır mı?

Çörek Otu Yağı Kilo Aldırır mı?

Çörek Otu Yetiştiriciliği

Çörek Otu Yetiştiriciliği

Çörek Otu Yağı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Çörek Otu Yağı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Çörek otu yağı, çoğu kişi için mucizevi bir şifa kaynağı olan çörek otu yağı, yemeklerde kullanıldığı gibi vücut sağlığı için de yaygın bir şekilde kulla[...]

Çörek Otunun Mideye Faydaları Nelerdir?

Çörek Otunun Mideye Faydaları Nelerdir?

Çörek otunun Mideye Faydaları: Anavatanı Anadolu ve Akdeniz havzası bölgesi olan çörek otu düğün çiçeğigiller familyasındandır. Diğer isimleri; cöcce, Cüccam, Cu[...]

Çörek Otlu Tuzlu Kurabiye Tarifi ve Malzemeleri

Çörek Otlu Tuzlu Kurabiye Tarifi ve Malzemeleri

Çörek otlu tuzlu kurabiye: Kurabiye hemen hemen herkesin severek tükettiği bir atıştırmalıktır. Çörek otlu tuzlu kurabiye diğer kurabiyeden farklıdır ve dayanıklıd[...]

Çörek Otu Hadis Okunuşu ve Anlamı

Çörek Otu Hadis Okunuşu ve Anlamı

Çörek Otu Hadis, Günümüzde faydası yeni yeni ortaya çıkan çörek otu yüzyıllar öncesinden iki cihan sultanı Hz. Muhammed (Sav) tarafından bildirilmiştir. Binbir derd[...]

Organik Çörek Otu Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Organik Çörek Otu Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Oraganik Çörek Otu Yağı, Çörek otu her bölgede yetişen ince yapraklı, siyah tohumlu bir bitkidir. Çörek otu birçok yerde kullanılır. Özellikle hamur işlerini süsle[...]

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6